Aura za oknem nie sprzyja długim spacerom, nawet po tak interesującym mieście jak Leszno, dlatego dobrze wiedzieć gdzie warto wpaść w jesienne popołudnie by się ogrzać, zjeść coś pysznego i miło spędzić czas. Przedstawiamy 5 najfajniejszych kawiarni w centrum, znajdujących się „rzut beretem” od naszych Apartamentów.

 

  1. Caffe Lissa – nowość na mapie kawiarni, mieści się na ul. Wróblewskiego w pasażu Arkadia, istnieje niecały rok, a już ma sporą rzeszę stałych gości. Czym przyciąga: miłą obsługą, przytulnym wystrojem i… muzyką na żywo. W każdy weekend można posłuchać utworów wygrywanych przy znajdującym się w kawiarni pianinie. Od niedawna można też skosztować przepysznej gorącej czekolady, a jak zdradza właściciel – wkrótce również grzanego wina. Warto spróbować – sernika puszystego.
  2. Delicje – najstarsza leszczyńska kawiarnia usytuowana na samym Rynku. Chodzili tam nasi rodzice, chodziliśmy my, a teraz nasze dzieci. Co zachęca do odwiedzin? Dla wielu z nas wizyta w Delicjach jest podróżą sentymentalną do beztroskich lat dzieciństwa, gdy poprzychodziliśmy tutaj z naszymi rodzicami. Do wstąpienia zachęca także bogate menu – zwłaszcza desery lodowe i pyszne ciasta. Warto spróbować – tortu ciasteczkowego.
  3. Artisan – otwarta stosunkowo niedawno. Znajduje się na Rynku. Można tutaj zjeść śniadanie, wpaść na lunch lub popołudniową kawę. Wiele produktów wypiekanych jest na miejscu. Warto spróbować: grzańca owocowego.
  4. Figa z makiem – położona najbliżej apartamentów, bo na ulicy Wolności. W sam raz na lunch lub popołudniowe ciacho. Menu zmienia się w zależności od upodobań gości. Miła atmosfera i przytulne wnętrza to z pewnością atut tego miejsca. Pyszne kanapki z pewnością pozwolą przetrwać najtrudniejszy dzień w pracy, a kawa obudzi największego śpiocha. Warto spróbować: granoli z owocami.
  5. Dolce Latte – mała kawiarenka na leszczyńskim rynku. Przyciąga aromatyczną kawą i deserami. Warto spróbować: ciastek maślanych z powidłami.

Nie sposób wymienić wszystkich zalet naszych lokalnych kawiarni i nie sposób wybrać jednej. Wniosek jest zatem prosty – należy odwiedzić wszystkie, w dowolnej kolejności. Smacznego!