Już niebawem zaczynamy długi weekend majowy. Dla tych, którzy planują spędzić go w Lesznie przygotowaliśmy kalendarz imprez. Mamy nadzieję, że każdy znajdzie w nim coś dla siebie.

W sobotę 29 kwietnia od godziny 10:00 na rynku rusza pierwszy w tym roku Rynek Śniadaniowy, podczas którego będzie można skosztować dań lokalnych restauratorów. Po raz kolejny też odbędzie się Szlifowanie Bruku połączone z XV Jarmarkiem Kupieckim. Początek imprezy zaplanowano na godz. 10:00, natomiast od godz. 14:00 na program artystyczny zaproszą:

– Orkiestra Dęta Miasta Leszna,
– Zespoły Klubu “Na Piętrze”,
– Grupa Akrobatyczno-Cyrkowa MOK,
– Zespół “Wehikuł”,
– Klub Tańca Towarzyskiego “aMOK”,
– Zespół “Marynia”,
a o godz.18:30 na wystąpi Grupa Wokalna “4Mation” .

W niedzielę 30 kwietnia o godz. 11:00 w Karczmie Borowej na Polanie Trzech Dębów wystartuje VIII Bieg „Transplantacja to życie”. Dorośli będą zmagać się na dystanse 5 km, natomiast dla dzieci przewidziano bieg na 200 m z kangurkiem. Celem imprezy jest zwiększenie świadomości społecznej w zakresie przeszczepiania narządów, jako metody ratującej życie i przywracającej zdrowie ciężko chorym ludziom.

W poniedziałek 1 maja po raz XXVII z leszczyńskiego rynku ruszy Majówka z ABC.

W środę 3 maja odbędą się Obchody Święta Flagi Rzeczpospolitej Polskiej i Rocznicy Uchwalenia Konstytucji 3 Maja: o godz. 14.15 pod Pomnikiem Konstytucji 3 Maja i Odzyskania Niepodległości odbędą się uroczystości patriotyczne, a w godz. 15.30 – 17.00 przy Lodowisku przy Stadionie im. A. Smoczyka na ul. 17 Stycznia odbędzie się Piknik Sportowy.

Serdecznie zapraszamy do Leszna! 🙂