Już za kilka godzin upragniony weekend. Zapowiada się gorąco i to nie tylko ze względu na warunki atmosferyczne, ale też liczne atracje. Już dziś na ulicy Brackiej odbędzie się Kino ze smakiem. Będzie można skosztować specjalności czterech leszczyńskich barów: BurgerSpot, Etam, Cooperativy i Sushi Bar. O 21:00 odbędzie się projekcja na swieżym powietrzu filmu “La la land”. Dziś również największe od stu lat zaćmienie księżyca! Warto więc zadzierać głowy do góry.

Już jutro miasto zaprasza na Rynek na Dzień Baniek Mydlanych (12:00 – 17:00). Będzie to z pewnością nie lada atrakcja dla najmłodszych mieszkańców Leszna. Będąc na Rynku warto wstąpić, do którejś z kawiarni na lody, kawę i ciacho, np. do znanej i lubianej Delicji lub Dolce Latte albo nowej kawiarni o słodkiej nazwie Lukier. Wieczorem z kolei na ulicy Zielonej 14 w Winiarni odbędzie się spotkanie autorskie z aktorem Olgierdem Łukaszewiczem.

Niedzielę warto rozpocząć aktywnie, np. od zajęć jogi, które odbędą się o godz. 9:00 na Stadionie Lekkoatletycznym w Lesznie. Wydarzenie organizuje Stowarzyszenie Przystań. Warto wpaść, ponieważ to czwarty i zarazem ostatni w te wakacje poranek z jogą. Po południu Miasto Leszno zaprasza na Letnie Spacery Historyczne. Start zwiedzania godz. 16:00 z ulicy Narutowicza 31, przy Galerii Sztuki Muzeum Okręgowego.

Mamy nadzieję, że zarówno mieszkańcy jak i turyści miło spędzą nadchodzący weekend w Lesznie.