Coraz dłuższe dni, wiosenno – letni klimat zachęcają do aktywnego spędzania wolnego czasu. W związku z tym liczne organizacje leszczyńskie NGO oraz Miasto Leszno przygotowały dla mieszkańców i turystów sporo atrakcji.

W sobotę można udać się do Inkubatora Przedsiębiorczości na ul. Geodetów na III Leszczyński Piknik Naukowy (na wybrane prezentacje należy zapisać się wcześniej ze względu na ograniczoną ilość miejsc). Również w sobotę, ale w godzinach wieczornych (19:00 – 23:30) warto wybrać się do Miejskiej Biblioteki Publicznej na Noc Bibliotek – będzie sporo atrakcji zarówno dla dużych jak i małych czytelników. To zaledwie kilka kroków od naszych apartamentów! Letnia pogoda sprzyja imprezom plenerowym i tych nie zabraknie w nadchodzący weekend w Lesznie. Po dobrze przespanej nocy można wyskoczyć na Nowy Rynek  – tam kolejna edycja Rynków Śniadaniowych. W godzinach 10:00 – 14:00 będzie można skosztować śniadaniowych specjałów przygotowanych przez lokalnych restauratorów. Pycha!

Spacerując po leszczyńskiej starówce nie zapomnijcie zadzierać wysoko głów – na ulicach Wróblewskiego, Brackiej i Słowiańskiej – nad głowami wiszą i ozdabiają ulice kolorowe latawce, parasole i talerze.

Nie pozostaje nam nic innego jak zaprosić Was do Leszna! Do zobaczenia!